KOKOLAND je jednička na slepičí vajíčka

Snesená vajíčka od nosnic, z vrcholového evropského chovu hybridu kuřic Lohmann Brown a Lohmann White, které jsou chované zásadně bez klecového chovu, ve volném pohybu, ve volném hnízdění a hřadování, na podestýlce s výběhem do přilehlých oplocených pozemků (FREE RANGE HENS). Máme pro slepičky i celoroční možnost využívat výběh tzv. "Zimní zahradu", kde mají nosnice celoroční přístup k čerstvé či sušené píci. Slepičky mají welfare podmínky k přirozenému chování - hnízdění, hrabání, běhání, hřadování a protažení křídel, popelení se a s možností přírodních podmínek pro pohyb v přírodě. Všechna vejce jsou tříděna, každé vajíčko je čtyřikrát kontrolováno a prosvěcováno, než se dostane do Vašeho nákupního košíčku a do Vaší kuchyně. Chov, uskladnění a třídění vajíček je pravidelně kontrolován Krajskou veterinární správou, jak na třídírnu a balírnu, tak i na ustájení a chov nosnic. Ručíme za to, že jsou vajíčka čerstvá s kvalitními žloutky s vrstveným bílkem a s kvalitní historií. Vajíčka od našich slepiček jsou označena kódem 1CZ 1535. 

Udržujeme inspirující motto:  "Nejlepší vejce pod sluncem". 

V Anglii je konzumace vajíček kódu 1- Free Range Hens, velmi žádána a ve spotřebě vajíček kódu 1 u anglické populace dosažena spotřeba 40% u těchto jedničkových vajíček. V České Republice je spotřeba jen asi 8%! 

Běžné ceny vajec, z tohoto alternativního chovu jako vysoko-hodnotná potraviny (kvalitní nosnice, podestýlka, výběh a kvalita krmiva, welfare ustájení a denní péče farmáře), přestávají pokrývat náklady na zvýšenou produkci a na potřebnou marži. 

Vajíčka a jejich hmotnostní a velikostní třídění k nabídce pro Vás:

 vejce  „S“ do 53gr
 vejce  „M“ do 63gr  
 vejce  „L“

do 73gr  

 vejce  „XL“ nad 73g