KOKOLAND je jednička na slepičí vajíčka

Snesená vajíčka od nosnic, z vrcholového evropského chovu hybridu kuřic Lohmann Brown a Lohmann White, které jsou chované zásadně bez klecového chovu, ve volném pohybu, ve volném hnízdění a hřadování, na podestýlce s výběhem do přilehlých oplocených pozemků (FREE RANGE HENS). Máme pro slepičky i celoroční možnost využívat výběh tzv. "Zimní zahradu", kde mají nosnice celoroční přístup k čerstvé či sušené píci. Slepičky mají welfare podmínky k přirozenému chování - hnízdění, hrabání, běhání, hřadování a protažení křídel, popelení se a s možností přírodních podmínek pro pohyb v přírodě. Všechna vejce jsou tříděna, každé vajíčko je čtyřikrát kontrolováno a prosvěcováno, než se dostane do Vašeho nákupního košíčku a do Vaší kuchyně. Chov, uskladnění a třídění vajíček je pravidelně kontrolován Krajskou veterinární správou,  jak na třídírnu a balírnu, tak i na ustájení a chov nosnic. Pravidelně je prováděn odběr vzorků pro mikrobiologický rozbor - jako opatření proti onemocnění salmonelou a odběr krve na rozbor prevenci onemocnění tzv. ptačí chřipkou. Ručíme za to, že jsou vajíčka vždy čerstvá s kvalitními žloutky s vrstveným bílkem a s kvalitní historií. Vajíčka od našich slepiček jsou označena kódem 1CZ 1535. 

Udržujeme inspirující motto:  "Nejlepší vejce pod sluncem". 

BOHUŽEL NÉ VŠICHNI ZNAJÍ VÝZNAM KÓDU 1 na produci vajíček. Jsou známy případy neznalosti a to, kdy se celý život hospodyně mylně domnívala, že nakupuje ty správné vajíčka a bílkoviny třeba i z Polska a z Rumunska, celou rodinu zdravotně omezovala s "trojkou" a to s hrdým pocitem, že konzumuje správné "A" a správnou velikost "L"!  Nezaměňovat prosím jakostní třídu za kód!!!

Vždy Vám nabídneme kvalitní jedničková vajíčka, určené pro vysoko-nárokového zákazníka s kvalitním složením obsahu proteinů. Angličané, Američané, Němci, Australané a Rusové znají velmi dobře význam kvalitního vajíčka pro výživu člověka "Homo Sapiens". V Anglii je konzumace vajíček kódu 1- Free Range Hens, velmi žádána a ve spotřebě vajíček kódu 1 u anglické populace dosažena spotřeba 40% u těchto jedničkových vajíček. V České Republice je spotřeba jen asi 6%! Jak docílit zvýšenou spotřebu kvality? Osvětou a nabídkou ale především - vydatnou péčí o kvalitní chov, tak jako nabízíme právě tuto kvalitu nyní i Vám.

Zvýšenou péči o nosnice, jakou nabízíme my a naše obdobná kvalifikované a neklamavá konkurence, nemohou nabídnout velkochovy založené na zemědělsko-průmyslové "kadenci" vajíček do sítí a řetězců bez doplňků přírodní výživy a bez welfare na tzv. nepopulárním klecovém kódu 3. Naše slepičky nabízíme po roce chovu - dalším drobným chovatelům, kde jim tvoří stálou radost při kvalitní snášce a dlouholetém užitku, a to je roky opravdu vyzkoušené. Slepičky jsou krmeny vlastní vyváženou dávkou krmiva a přídavnou normou krmiva, podle dlouho vysledovaného krmného režimu v dlouhém selském čase ověřeném. Venkovní výběh je orientován na jižní slunce do přírody, "šťastný" chov má za následek zlepšení trávení, zlepšení zdraví a zvýšení vyrovnané a velmi kvalitní produkce vajíček.  

Běžné ceny vajec, z tohoto alternativního chovu jako vysoko-hodnotná potraviny (kvalitní nosnice, podestýlka, výběh a kvalita krmiva, welfare ustájení a denní péče farmáře), přestávají pokrývat náklady na zvýšenou produkci a na potřebnou marži. Je proto nutno kvalitu pokrýt zvýšenou tržní cenou, která je vynahrazena maximální nutriční kvalitou a vyžaduje mnohem více zkušeností, než chov nosnic v konvenčních chovech čili v klecích a trvale bez slunce.  

Vajíčka a jejich hmotnostní a velikostní třídění k nabídce pro Vás:

 vejce  „S“ do 53g
 vejce  „M“ do 63g
 vejce  „L“ do 73g
 vejce  „XL“ nad 73g